Témata a termíny

Školení a workshopy budou probíhat, jakmile to epidemiologická situace dovolí.

Odborná školení a semináře zaměřené na protivýbuchovou bezpečnost a určování vnějších vlivů.

Školení se pořádají pro menší skupiny účastníků a jsou zaměřena na specifické oblasti průmyslu pro možnost řešení konkrétních situací a projektů. Menší počet účastníků je zvolen záměrně tak, aby bylo možné řešit individuální záležitosti.

Místo a časový program

Místem školení jsou naše školicí prostory na adrese Čáslavská 976, Heřmanův Městec. Obvyklý program zahrnuje:

9:00 – zahájení, seznámení s programem
9:15 – 11:45 – dopolední blok s přestávkou na kávu a občerstvení
12:00 – 13:00 – oběd (zajištěn v nedaleké restauraci)
13:15 – 14:00 – odpolední blok s přestávkou na kávu a občerstvení
14:00 – 16:00 – prostor pro řešení individuálních dotazů a projektů

Cena za 1 účastníka je 1 200,- Kč bez DPH. Faktura bude předána v den školení podle skutečného počtu účastníků, nevyžadujeme platbu předem. Při neúčasti nejsou účtovány žádné storno poplatky. Cena zahrnuje účast na školení, občerstvení v průběhu školení (svačina, káva, čaj, chlazené nápoje), oběd, informační materiály.

V místě školení je zajištěno parkování. V případě zájmu je možná doprava účastníků na/z nádraží v Přelouči, Pardubicích, Chrudimi (v ceně).

Témata školení a vzdělávacích programů:

1) Výbušné prostředí pro projektanty

Pomůžeme vám s nástrahami ochrany před výbuchem, protože řešení, která jsou implementována v rámci projektů vyjdou podstatně levněji, než pokud je nutné měnit již dodanou technologii.

Zorientujete se v určování prostředí, prevenci a ochraně před výbuchem a požárem.

Projdeme s vámi předprojektovou přípravu i určení nejvhodnějších i nejvýhodnějších technologií pro skladování výbušných nebo hořlavých látek a manipulaci s nimi.

Školení je možní přizpůsobit na míru vašim požadavkům, stačí nám jen dá vědět, na jaké stavby nebo provozy se specializujete.

Nejbližší termíny:
budou doplněny po zlepšení epidemiologické situace

2) Výbušné prostředí v zemědělství a potravinářském průmyslu

Vznik prostředí s nebezpečím výbuchu je strašákem pro velkou část potravinářského průmyslu. Přijeďte k nám zjistit, jak se takového prostředí vyvarovat nebo jak ho zkrotit.

Na semináři probereme informace týkající se Dokumentace o ochraně před výbuchem (analýza rizik, určování zón a iniciačních zdrojů, možnosti zabezpečení proti výbuchu – výhody a nevýhody jednotlivých řešení). Podíváme se i na specifické podmínky bezpečnosti v prostředím se zvýšeným výskytem výbušného nebo hořlavého prachu a požadavky na skladování hořlavých kapalin a výbušných plynů.

Školení je přizpůsobeno přímo vašemu druhu provozu a jeho specifikům, proto se nemusíte obávat, že budete půl dne poslouchat věci, které se vás vůbec netýkají.

Nejbližší termíny:

budou doplněny po zlepšení epidemiologické situace

3) Výbušné prostředí v lehkém průmyslu

Zabýváte se automotive, zpracováním dřeva nebo třeba plastů? Během našeho semináře probereme Dokumentaci o ochraně před výbuchem (koho se týká, jak se určují zóny, analýza rizik, návrhy opatření, dobré a špatné příklady z praxe), projdeme protivýbuchovou ochranu pro průmyslová zařízení, ale i specifika zajištění bezpečnosti práce ve vašem provozu včetně návrhu skladových a výrobních prostorů.

Obsah tohoto školení může být přizpůsoben podle požadavků účastníků (s ohledem na konkrétní obor činnosti).

Nejbližší termíny:
budou doplněny po zlepšení epidemiologické situace

4) Výbušné prostředí v těžkém průmyslu

Chemický průmysl, uhelný průmysl, klasická energetika, biomasa, petrochemický průmysl – ve všech těchto odvětvích má výbušné prostředí svá specifika, která není radno podceňovat.

Během semináře se přes nezbytný úvod do problematiky průmyslových výbuchů před Dokumentaci o ochraně před výbuchem dostaneme k bezpečnosti v prostředí se zvýšeným výskytem výbušného nebo hořlavého prachu. Důležitou součástí bude protivýbuchová a protipožární ochrana – porovnání jednotlivých druhů, nalezení vhodného právě pro vás, ukázky z praxe. Zastavíme se také u určování vnějších vlivů a jeho specifik ve vašich provozovnách.

Nejbližší termíny:
budou doplněny po zlepšení epidemiologické situace

5) Hořlavé kapaliny a plyny

Vysvětlíme si specifické podmínky bezpečnosti v prostředí se zvýšeným výskytem hořlavých kapalin a plynů a projdeme spolu zajištění bezpečnosti práce a protipožární a protivýbuchové ochrany v průmyslu s výskytem hořlavých látek (kapalin, plynů a prachu). Podíváme se na problematiku statické elektřiny a zaměříme se na požadavky na skladování látek a větrání prostorů.

Nejbližší termíny:
budou doplněny po zlepšení epidemiologické situace

6) Školení zcela na míru

Nevyhovuje vám ani jedna kategorie? Chcete, abychom se věnovali pouze vám a vaší výrobě? Domluvte si s námi školení na míru. Rádi vás uvítáme v našich školicích prostorech, nebo přijedeme do vaší firmy a projdeme spolu vaši výrobu přímo na místě. Aktuálně můžeme školit on-line přes Teams nebo Google Meet.